Güncelleme yolda: Samsung Galaxy S23 kamerasındaki eksik tamamlanıyor!

Samsung Galaxy S23 serisi, şubat ayının ortalarında piyasaya sürüldü. O zamandan itibaren Samsung, birçok hatayı gidermek ve kamera performansını iyileştirmek için pek çok güncelleme yayınladı. Şirket, şimdi Galaxy S23 serisi için yeni bir kamera güncellemesi üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte beklenen özellik de geliyor.

Galaxy S23, yeni güncellemeyle 2x Portre modunu alacak

Samsung, Galaxy S23 serisinde oldukça dikkat çekici kamera özellikleri sunuyor. Ancak bu özellikler arasında önemli bir özellik daha eksik. Söz konusu eksik özelliğin ise yakın zamanda tamamlanması bekleniyor. Şirket tarafından yapılan son açıklamada, yakın zamanda bir kamera güncellemesi geleceği ortaya çıktı.

Samsung’un yayınlamayı planladığı kamera güncellemesiyle birlikte kullanıcıların beklediği 2x Portre modu özelliği yeniden kullanımda olacak. Ayrıca önemli bir sorun da düzeltilecek. Halihazırda S23 serisinde 1x ve 3x Portre modu mevcut durumda.

Ayrıca kullanıcılar ana kamera ve 3x 10 megapiksel telefoto kamera arasında geçiş yapıyor. Yeni özellik ise S23 serisine 2x Portre zoom desteğini getirecek. 2x Portre modu, sonuçları daha iyi hale getirmeyi amaçlıyor.

Yeni kamera güncellemesi ayrıca Galaxy S23 Ultra’nın HDR performansıyla ilgili sorunları da düzeltiyor. HDR özelliğinin kullanımında düşük ışıkta veya iç mekân koşullarında objelerin etrafında etkisinin görülmesi sorununu pek çok kullanıcı belirtti. Samsung ise bu sorunu kabul ederek bir sonraki güncellemede düzeleceğinin sözünü verdi.

Samsung, Galaxy S23 serisindeki kamera sorunlarını düzeltmek için sık sık güncelleme yayınlıyor. Son nisan ayı güncellemesinde Süper Sabit Açık modu, otomatik odaklama işleyişi ve Kamera Asistanı için gerekli optimizasyonlar getirdi.

Peki, siz Galaxy S23 2x Portre modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir