Cübbeli Ahmet ve Ümit Özdağ Birbirine Girdi! ‘Mehmetçik Filistin’e Gitsin Mi Kavgası Çıktı

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ arasındaki atışma sosyal medyada gündem oldu. İkilinin arasındaki tartışma ‘Mehmetçik Filistin’e gitmeli mi’ konusunda.

‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, İsrail’in 500 kişinin canını alan hastane saldırısı sonrası, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a yüklendi.

Cübbeli Ahmet, sosyal medyadan Ümit Özdağ’ın Gazze sözlerini eleştirmişti. Özdağ’dan Atatürk alıntılı bir cevap geldi, ikili arasında yaşanan gerilim sosyal medyada gündem oldu.

Cübbeli Ahmet, Özdağ’a, katıldığı bir programda, “Mehmetçik Gazze’ye gidecek mi?” sorusunu cevaplarken kullandığı, “Artık Arap çöllerinde Mehmetçiğin dökeceği kan yok” sözler sebebiyle yüklendi.

Mahmut Ünlü şunları söylemişti:

“Şu saatte Flash TV’de “Mehmetçik Gazze’ye gidecek mi?” sorusunu cevaplarken; “Artık Arap çöllerinde Mehmetçiğin dökeceği kan yok” şeklinde cevap vererek Gazze’mizi, Filistin’imizi, Kudüs’ümüzü ve Mescid-i Aksâmızı “Arap çölleri” diye aşağılayan Ümit Özdağ zihniyetine yûh olsun diyorum. Herkes bilsin ki bu savaş Gazze’de bitmeyecek, Mescid-i Aksâ’da durmayacak, 20 küsûr vilâyetimizin de içinde bulunduğu “Vaad edilmiş Topraklar” projesini gerçekleştirinceye kadar Yahûdî ve arkasındaki küffâr durmayacak. Yağmur yağar çise çise, bugün size, yarın bize. Bugün Gazze’ye malıyla canıyla yardım etmeyen devletler ve milletler şunu iyi bilsinler ki; bu zulme dur demedikleri müddetçe bundan sonra hiç kimse evinde ocağında güvende olmayacak!”

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN YANIT GELDİ: ASKER KAÇAĞIYDINIZ

Ümit Özdağ, Cübbeli’nin paylaşımını retweet ederek şu cevabı verdi:

860 sene Ortadoğu’yu Türk milleti savundu. Yetmez mi? Kıbrıs’ta, PKK ile mücadelede Filistin’den gelip yanımızda savaşan birisini tanıyor musun? Bak Ahmet, bir konuşmanda Mahmut Hocanın odasına girdim. Yatakta elinde bastonu ateş eder gibi yattığını gördüm. Meğer Çeçenistan’da savaşıyormuş diyordun. Bak ŞİRK ehli, Al eline bastonunu gir yatağına sen de Ortadoğu’daki savaşa katıl. Türk askerinin kanı üzerinden bu ucuz siyaset yapma. Ahmet birde sakın Zafer Partisine İslam öğretmeye kalkma. Zafer Partisi önce Anıtkabir sonra Hoca Ahmet Yesevi dergahı ve em son Hacı Bektaş Veli türbesi ziyaret edilerek kuruldu. Biz 2002 sonrası müslümanları değiliz. 1000 senedir müslümanız elhamdülillah.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir