Duffer kardeşler imzalı Stranger Things’in 5. ve final sezonunun çekimleri başladı

Netflix, 80’li yılların bir nesli büyüleyen klasikleşmiş filmlerine yazılmış bir aşk mektubu niteliğindeki Stranger Things’in 5. ve final sezonunun çekimlerine başladığını duyurdu. 

Duffer Kardeşler imzalı Stranger Things, Temmuz 2016’da yayınlanmaya başladı. Kısa sürede Netflix’in en popüler içeriklerinden biri hâline gelen dizinin dördüncü sezonu tek başına tüm dünyada 140,7 milyon saatlik izlenmeye ulaştı. 1980’ler nostaljisiyle dolu olan yapım, Eggo waffle ve New Coke gibi o dönemin popüler kültürüne ait ürünleri yeniden gündeme taşıdı. Yakın zamanda, dizinin yeniden hayat verdiği Kate Bush şarkısı “Running Up That Hill”, Spotify’da elde ettiği yüksek dinlenme sayısıyla 38 yıllık tarihinde ilk kez Billboard Hot 100 listesinde ilk 10’a girmeyi başardı. Emmy ödülleri ve Bir Drama Dizisindeki En İyi Oyuncu Kadrosu dalında Screen Actors Guild ödülü dâhil olmak üzere dünya genelinde 70’ten fazla ödül kazanan dizi, 230’dan fazla ödüle de aday gösterildi. Tüm dünyadaki Stranger Things hayranları, Will Byers’ın kaybolduğu gün olan 6 Kasım’ı ‘Stranger Things Günü’ olarak kutluyor. Bu özel günde, Stranger Things dünyasına olan sevgilerini herkesle paylaşıyorlar.

Dizinin beşinci sezon sevilen hikayeye nokta koyacak ancak Stranger Things evreni Londra’da canlı olarak  sahnelenen Stranger Things: The First Shadow ve henüz ismi açıklanmayan bir spin-off animasyon dizisi ile genişlemeye devam edecek.

 

Stranger Things Hakkında: 

Duffer Kardeşler imzalı Stranger Things, Indiana’nın bir çocuğun sırra kadem basmasıyla karışan Hawkins kasabasında geçiyor. Arkadaşları, ailesi ve yerel polis, çocuğun ortadan kayboluşunu çözmek için gerekli cevapları ararken kendilerini çeşitli tehlikelerin ve ölümcül olayların merkezinde buluyor. Kasabalarının sıradan görüntüsünün altında doğaüstü bir gizem, devlet tarafından yürütülen çok gizli deneyler ve yaşadığımız dünyayı çok güçlü fakat bir o kadar da tehlikeli bir boyuta bağlayan geçit yatıyor. Dostlukların sınandığı bu hikayede keşfedilenler Hawkins’in ve tüm dünyanın yaşamını sonsuza dek değiştirecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir