Sağlam Bir İlişkinin Nasıl Olması Gerektiğini Kendi Hikayeleriyle Anlatan 17 Kişi

Herkes bir ilişkiye başladığında mutlu olmak ve sevildiğini hissetmek ister. Bazı anlarda sevildiğinizden emin olursunuz. Bu anlarını paylaşan kişileri sizler için derledik. Buyurun…?

Kaynak: https://www.boredpanda.com/wholesome-…

1. “İkinci randevumuzdu önce elimi tutmak için izin istedi. Sonra kedilerini görüp, görmek istemediğimi sordu. Niyeti gerçekten buydu. Benim kedi insanı olduğumu biliyordu.”

2. “Erkek arkadaşım ilişkimizin başında kelebekleri sevdiğimi bilmiyordu. Bahçesindeki koza fotoğrafını gönderdi. Sonra her gün kozayı kontrol etti ve bana fotoğrafını attı. Kelebekleri çok sevdiğimi öğrendiğinde, bahçesine onları çekebilecek bitkiler ekti.”

3. “İlk çıkmaya başladığımızda çok gençtim, ne kadar alkole dayanabileceğim hakkında fikrim yoktu. Bir şişe ballı likör içtim. Ertesi sabah ailesinin misafir odasında uyandım ve o yerde yatıyordu. Ona neden yerde yattığını sordum. Gece iyi olduğumdan emin olmak istediğini söyledi.”

4. “Babam ve ben koridorda yürümeye hazırlanırken, müstakbel kocamın beni ilk kez gördüğünde vereceği tepkiye tamamen hazırlıksızdım. Dizleri büküldü ve gözleri doldu. Sağdıcı onu ayakta tutabilmek için kolunu omzuna doladı. Birlikte geçirdiğimiz 5 yıl boyunca ilk kez onun duygusal açıdan çözülüşünü görmüştüm.”

5. “7 aylık hamileyim. Geçen gece eşimden saçımı örmesini istedim. Her zamanki gibi sıradan bir örgü yapmasını bekliyordum ama bilgisayarını açtı, YouTube’da bir Fransız örgüsü eğitimine baktı ve saçlarımı taradı (saçlarımın taranmasını sevdiğimi biliyor) ve ördü. Birkaç kez tekrarlamak zorunda kaldı ama çok tatlıydı.”

6. “Annem hastanede yatıyordu. Evdeyken haber geldi ve erkek arkadaşıma hiçbir şey söylemeden arabaya binip, hastaneye gittim. Ben gittikten beş dakika sonra içeri girdi. Benim yanımda olabilmek için koşarak gelmişti…”

7. “Bana New York’taki Amerikan Tarih Müzesi’ne bilet aldı. Müzeleri sevmiyordu ama benim için çok şey ifade ettiğini biliyordu. Çok mutlu olmuştum.”

8. “Kocam kalp krizinden öldü. Üç çocuğum var. Ancak erkek arkadaşım bunu sorun etmiyor. Kocamı her zaman özleyeceğim ama bu erkek arkadaşımı daha az sevdiğim anlamına gelmiyor. O da bunun farkında. Harika, destekleyici bir erkeğe sahip olduğum için minnettarım.”

9. “Birkaç yıl önce yılbaşı arifesinde apandisiti taklit eden hemorajik bir yumurtalık kistim vardı. İki aydır çıkıyorduk, arkadaşlarıyla katıldığı partiden çıktı. Tüm testler için benimle birlikte hastaneye geldi. Eve geldikten sonra ağrı kesici etkisini gösterene kadar yanımda bekledi.”

10. “Erkek arkadaşımla yeni çıkmaya başlamıştık. Spiralim ağrı yapıyordu ve değiştirmek zorundaydım. Beni işlem sonrası almaya gelir misin diye sordum. O öncesinde geldi ve işlem boyunca elimi tuttu sonrasında bana çok iyi baktı.”

11. “Erkek arkadaşım sık sık seyahat ediyordu. Aylarca ayrı kalmıştık. Bir bara gittik şarkı söyleyen kişi ara verdiğinde, erkek arkadaşım telefonundan bizim şarkımızı açtı. Gerçekten buna ihtiyacım vardı.”

12. “Kocam duygusal bir insan değil. Ancak oğlumuz doğduğunda onu görür görmez ağladı. Bizi ne kadar sevdiğini tekrar anladım.”

13. “Ev sahibim taşınmamı istedi. Yaşadığım yerde yeni bir ev bulmak çok zordu. Beş aydır birlikte olduğum erkek arkadaşım beni bir restorana götürdü. Bir kutunun içinde evinin anahtarını verdi. Bu anı hala beni heyecanlandırıyor.”

14. “Ailemdeki herkes Şubat ayında doğduğu için hiçbir zaman ayrı bir doğum günü kutlamadım. Doğum günümde erkek arkadaşımın evine gittim. Bana pasta ve mumla sürpriz yapmıştı. Çok büyük bir şey olmayabilir ama benim için çok anlamlıydı.”

15. “Erkek arkadaşım, boşanmaya çalıştığım istismarcı kocamdan beni kurtardı. Onun beni bulamayacağı bir yere taşınmama yardım etti.”

16. “Çıkmaya başladıktan birkaç ay sonra ne zaman evimden ayrılsa ona onu sevdiğimi söylerdim ve o da bana karşılık verirdi. Sonra bana sarılır ve gözlerinde yaşlarla, biraz duygulanırdı. O kadar tatlıydı ki, beni gerçekten sevdiğine emin oluyordum. “

17. “Kendimi hasta hissediyordum ve elinde çorbayla kapımın önünde belirerek beni şaşırttı. Daha sonra mutfakta çay içmeye başladık ve zamanın aktığını fark etmedik. 2 saatimizi el ele tutuşarak, çoğunlukla da sessizce oturarak geçirdik… Şimdiye kadarki en güzel gündü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir