Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’ndan ISO27001:2022 Sertifikası ile Kurumsallaşma Yolunda Önemli Bir Adım Daha

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla nesillerin çağdaş ve evrensel değerler ile Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından belirlenen standartlar doğrultusunda kurduğu bilgi güvenliği yönetim sistemi ile ISO 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) sertifikasını almaya hak kazandı. 2021 yılında edindiği ISO 9001:2015 belgesinden sonra, ISO 27001:2022 sertifikasını 2022’de güncellenen standartlarla alan ilk sivil toplum kuruluşu olma özelliğini taşıyor.

Güvenlik Önlemleri Kapsamında İlgili Standart Gereklerine Uygun

TEGV ISO 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) belgelendirilmesini, Vakıf Genel Müdürlüğü, Tekirdağ Fibria, Çorlu Aysel Öğücü – Lila, İstanbul Zeyrek ve Rotary-1 Ateşböceği Öğrenim Birimlerini kapsayacak şekilde bünyesine kattı. ISO 27001:2022 ile TEGV’in, ilköğretim çağı çocuklarının nitelikli eğitimine katkıda bulunacak eğitim programları ve etkinlikler uygulamak için kullanılan bilgi varlıkları ve bu varlıkları korumak amacı ile alınan güvenlik önlemleri kapsamında ilgili standart gereklerine uygun olarak kurulduğu ve işletilmekte olduğu belgelendi.

TEGV 2021 yılında da ISO 9001:2015 Kalite Belgesi’ni almıştı

TEGV 2021’de de Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından belirlenen standartlar doğrultusunda kurduğu Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 9001:2015 Kalite Belgesi’ni almıştı. Kalite Belgesi; ürün veya hizmet kalitesinin sürdürülebilir başarıyı ve paydaş memnuniyetini sağlayacak şekilde güvence altına alınması için gerekli olan yönetim sistemi kurallarını ve şartlarını sağlayan kuruluşlara veriliyor. Uluslararası standartlarda kurulan Kalite Yönetim Sistemi ile TEGV, hizmet kalitesini yurt genelindeki tüm etkinlik noktalarında standartlaştırıp sürdürebilir şekilde sürekli iyileştirirken, paydaş memnuniyetini artırmayı hedefliyor.

Denetimi gerçekleştiren Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş. Baş Denetçisi Gizem Adlığ, belgelendirme süreci ile ilgili şunları ifade etti: 

“Birçok denetim gerçekleştirmiş olan denetim ekibimiz için, ISO 27001 Bilgi Güvenliği denetimi, hepimiz için oldukça keyifli ve özel bir deneyim oldu.

TEGV’in profesyonel kadrosu, açılış toplantısından başlayarak tüm denetim boyunca destek veren üst yönetimiyle beraber bilgi güvenliği konusunda bilinçli, iyi hazırlanılmış, denetimin kendilerine katacağı iyileştirme noktalarını özenle ve dikkatle uygulamaya koyacak olan bir ekip ruhuna sahipti. Denetimde TEGV İstanbul merkez ofisi yanı sıra, Tekirdağ ve Çorlu öğrenim birimlerini ziyaret edildiğinde; özveri, şeffaflık, misafirperverlik ve farkındalık üst düzeydeydi. Öğrenim birimlerinde karşılaştığımız çocukların enerjisi ve mutluluğu oldukça dikkat çekiciydi. Vakıf olarak ülkemize, geleceğimiz çocuklarımıza kattıkları değerleri görmek denetimin bizim açımızdan en keyifli anlarından birisiydi. Denetim boyunca Küçük Prens, Rapunzel gibi güzel isimli toplantı odalarında denetimi gerçekleştirmek bizleri çocukluk zamanlarımıza kısa süreli geri götürdü. TEGV ailesine bu güzel denetim süreci için gönülden teşekkürlerimizi sunarız” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir